Bacak Arasından Türkiye - Feraye Sünev Çokgürses

Bacak Arasından Türkiye - Feraye Sünev Çokgürses

Bacak Arasından Türkiye - Feraye Sünev Çokgürses

Vatandaşım okudu mu, aşk kitapları okuyormuş. Bu satırları okuyunca ne bulacağınızı şimdiden bilin ki zamanınızı boşa harcamayın. Bu kitabın hamuru kadın, mayası ise ben. Her yaşta kadını çilesiyle, çaresizliğiyle a’dan z’ye tanıyan bir kadın doğum uzmanının kaleminden okuyacaksınız bu defa! Öyle şeyler anlatacağım ki, zaman zaman kanınız donacak, gözleriniz yaşaracak!

Eli hamurlu, lastiği çamurlu, bedenleri şalvarlı, yüreği burgulu, ayakları nasırlı kadınları anlatacağım. Ellerimle dokunduğum kadınları, kürtaj için gelen kadınların çilesini anlatacağım. Kimisi kurtulmak isterken yavrusundan, kimisinin nasıl da olmayan yavrusuna sarılmak istediğini anlatacağım.
* * *

“Son derece akıcı, ilgi çekici, meraklandırıcı buldum. Özellikle konunun kavranması için yapılan benzetmeleri ve kavrayıcı etkinliklerin çok mükemmel olduğunu gördüm. Sizin yazdıklarınızda ciddi bir anlatı edebiyatı örneği görüyorum ve kutluyorum.”
Yılmaz Karakoyunlu

“Bazen hiç beklemediğiniz yerden hayata dair sert, acımasız, gerçek öyküler geliyor karşınıza. Hayatta hiç bir bilgi  'yaşanmışlıkla'  boy ölçüşemez. Dilerim, toplumun eline ulaşan, bu can yakan alevli ısırgan öyküler, üstün bir estetik dilin üslubuna dönüştürülmüş bu öyküler, tüm kadınlarımız tarafından okunur.”
Nihat Genç

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Bacak Arasından Türkiye - Feraye Sünev Çokgürses

    Orijinal Ürün

    9786053485810
  • 17,00TL

Etiketler: Bacak Arasından Türkiye - Feraye Sünev Çokgürses, Roman&Edebiyat, Martı Yayınları, 9786053485810