Yeni Antrenmanlarla Geometri 1. Kitap - Ahmet Karakoç

Antrenmanlarla Geometri 1. Kitap - Ahmet Karakoç

Antrenman Yayınları tarafından yayımlanan iki kitaplık serinin ilk bölümü olan Antrenmanlarla Geometri 1, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan öğrencilere ve geometri alanında kendini geliştirmek isteyenlere, geometriyi en temelden anlayabilme fırsatı sunuyor.

Üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin, en fazla zorlandığı derslerden biri olan geometri, aslında sınavdaki rekabette fark yaratacak bir derstir. Üniversiteye giriş sınavlarında çözülen her geometri sorusu, sizi birçok adayın önüne geçirebilir. Bu nedenle, geometriden çok sayıda soru görmek ve soru türlerine hazır olmak size büyük avantaj sağlar. 

 

Üniversiteye hazırlıkta kaynak kitap

Antrenmanlarla Geometri 1 kitabı, dersi olabilecek en basit seviyede anlatır ve sağlam bir geometri temeli oluşturmanıza yardım eder. Kitabın içeriği, öğrencilerin bir konuyu anlamadan geçmelerine engel olacak şekilde tasarlanmıştır. Farklı soru tiplerini gösteren oldukça bol miktarda testin yanında, çözümlü sorular da geometri öğrenmeyi kolaylaştırır. Böylece hem bilgi ve yeteneklerinizi ölçer hem de tam öğrenemediğiniz konuları tamamlarsınız. Doğal olarak sınav başarınız da bu performansınızla orantılı olarak artar.

Açı bilgisi konusuyla başlayıp üçgenlere geçiş yapan kitap; üçgende açılar, dik üçgen, ikizkenar üçgen, eşkenar üçgen, üçgende alan, üçgende açıortay, üçgende kenarortay, üçgende benzerlik, üçgende açı - kenar bağıntıları konularını da kapsar. Antrenmanlarla Geometri 1 kitabı, alanı gereği geometri sorusu çözmesi gereken gençlere büyük destek veriyor ve onları üniversite hayâllerine bir adım daha yaklaştırıyor.

 

Yazarlar hakkında

Kitap, Halil İbrahim Küçükkaya ve Ahmet Karakoç tarafından hazırlandı. Alanında uzman olan Küçükkaya ve Karakoç, Antrenmanlarla Matematik ve Antrenmanlarla Geometri serilerinin yanı sıra bireysel olarak da çok sayıda soru bankasına ve konu anlatımlı kitaba imza attı. İki isim, öğrencilerin matematik ve geometri derslerinde başarılı olabilmeleri için kaynak kitaplar yazmaya devam ediyorlar.


Antrenman Yayınları Geometri - Birinci Kitap

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Antrenmanlarla Geometri 1. Kitap - Ahmet Karakoç

  • 45,00TL

Etiketler: Antrenmanlarla Geometri 1. Kitap - Ahmet Karakoç